Hva er en gudstjeneste?
Gudstjenesten er det viktigste møtestedet for alle som søker kontakt med Gud. Den er et fellesskap av mennesker som deler troen på Gud. I gudstjenesten får vi tre fram for Gud som de menneskene vi er, med alle våre feil og mangler, tro og tvil, takk og undring.
Les mer
Kirkeåret
Jesu liv gjorde inntrykk. Samme hva man tror om han, teller vi den dag i dag årene etter hans fødsel. Vi snakker om en tid "før Kristus" og en "etter Kristus". Kirken har i tillegg en egen årskalender.
Les mer
Nattverd
Gjennom nattverdsliturgien takker vi Gud for alt han har skapt, og for at han sendte Jesus til jorda for vår skyld.
Les mer
Onsdag, 04 oktober 2023
Dagens Bibelord
Kontakt oss

Lunde prestekontor, Lundetunet
Postadresse:
Brugata 5, 3825 Lunde
Tlf: 469 10 186
E-post: kirken@nome.kirken.no

Kontortid:
Tirsdager 09.00 - 15.00

Ragnhild Halden, sokneprest
Tlf: 992 57 991
E-post: ragnhild@nome.kirken.no

Mona Halsvik, kirkeverge
Tlf: 957 27 214
E-post: mona@nome.kirken.no

Frøydis B. Holte, organist
Tlf: 95 02 72 82
E-post: froydis@nome.kirken.no

Cathrine Friberg Rønneberg, trosopplærer & ungdomsleder
(i permisjon)

Heidi G. Holth, trosopplærer & ungdomsleder (vikar)
Tlf: 476 48 003
E-post: heidi.holth@nome.kirken.no
 
Anette S. Krøgli, sekretær
Tlf: 469 10 186
E-post: anette.sneddon@nome.kirken.no

Jens Vassend, kirketjener
Tlf: 95 92 92 81
E-post: jens@nome.kirken.no

Jonny Bakkan, kirketjener
Tlf: 90 79 92 17
E-post:  jonny@nome.kirken.no

Hva skjer i menigheten?
Fredag 6. oktober,
19:30 Fidus på Solhaug
Velkommen til Fidus ungdomsklubb (fra 7. trinn-18 år).
Søndag 8. oktober,
11:00 Gudstjeneste i Flåbygd kyrkje
Velkommen til gudstjeneste ved Ragnhild Halden.
Mandag 9. oktober,
18:00 Mannsring på Solhaug
Magnus Hartveit som kommer og snakker om gardsdrift. Velkommen!
Tirsdag 17. oktober,
19:00 KORiander
Velkommen til korøvelse på Solhaug!
Torsdag 19. oktober,
17:00 Minigospel
Velkommen til øvelse på Solhaug!
18:15 SuperTorsdag på Solhaug
Velkommen til SuperTorsdag!
Fredag 20. oktober,
19:30 Fidus på Solhaug
Velkommen til Fidus ungdomsklubb (fra 7. trinn-18 år).
Søndag 22. oktober,
11:00 Gudstjeneste i Lunde kyrkje
Velkommen til gudstjeneste ved Ragnhild Halden.
Tirsdag 24. oktober,
19:00 KORiander
Velkommen til korøvelse på Solhaug!
Torsdag 26. oktober,
17:00 Minigospel
Velkommen til øvelse på Solhaug!
Powered by Cornerstone